تازه ها
انتشار کتابچه وحدت اسلامی و عزای فاطمی «س» +دانلود

انتشار کتابچه وحدت اسلامی و عزای فاطمی «س» +دانلود

بزرگان دینی همواره بیان نموده‌اند که مقصود از وحدت اسلامی هرگز دست کشیدن از عقاید تشیع نبوده و نیست، همچنان‌که بارها گفته شده هیچ ضرورتی ایجاب نمی‏کند که شیعه و سنی‏ به خاطر اتحاد اسلامی، تسامح و گذشتی در اصول یا فروع مذهبی‏ خود بنمایند… ولی بااین‌حال متأسفانه بعضی به جامعه شیعه این‌گونه القاء می‌کنند که پذیرش وحدت اسلامی مستلزم آن است که شیعه به رخدادهای صدر اسلام و خصوصاً وقایع بعد رحلت پیامبر اکرم- صلی‌الله علیه و آله- همچون اهل‌سنت بنگرد. صریح‌‌تر این‌که بعضی پذیرش وحدت‌اسلامی را به معنای دست کشیدن از عزاداری حضرت فاطمه ‌زهرا- سلام‌الله‌علیها- و یا انکار مصیبت‌های آن حضرت تفسیر می‌کنند.
باید بدانیم چه چیزی باعث شده که تفسیری این‌گونه از وحدت اسلامی در اذهان شکل بگیرد و بعضی نیز در این میان مُغرضانه سعی و تلاش کنند تا وحدت‌اسلامی را به معنای دست کشیدن از عقاید و یا نظرات تاریخیِ شیعه تفسیر کنند.
به نظر می‌رسد ریشه این شبهه از آنجا است که معمولاً برای حفظ وحدت اسلامی میان مسلمانان گفته می‌شود: «به مقدّسات دیگر مذاهب اسلامی دشنام‌گویی، توهین و لعنِ عَلَنی نکنید. هر حرف و سخنی را در هرجایی نشر ندهید؛ خصوصاً مطالبی را که قابل‌پذیرش برای اهل‌سنت نبوده و تنها هیجانات مذهبی آنها را برمی‌انگیزد. در مناطق سنی‌نشین از بیان سخنان تفرقه‌انگیز اجتناب شود، و اعتقادات مذهبیِ شیعه برای آنها به‌گونه‌ای بازگو شود  که خصومت و دشمنیِ مذهبی به بار نیاورد.»
حال بیان این سخنان ممکن است افرادی را به این توهم اندازد که مروّجانِ وحدت اسلامی خواستار حذفِ عزاداری فاطمیه در میان شیعه بوده و یا اصلاً منکرِ مصیبت‌های زهرا- سلام‌الله علیها- هستند.
بحث در این باره را در کتابچه (وحدت اسلامی و عزای فاطمی سلام الله علیها) دنبال کنید.

»»دانلود کتابچه وحدت اسلامی و عزای فاطمی«««

یک نظر

  1. سلام.اولا تو اين کتابت براي ائمه لقب بذار-حضرت علي عليه السلام نه علي عليه السلام خالي .ثانيا خداوکيلي اگه مردي و انصاف داري به مطلبي که تو همين کتاب نوشتي عمل کن.اونجا که از زبان حضرت علي عليه السلام خطاب به حجرابن عدي ميگي به جاي لعن و نفرين دشمنان از اعمال بد و نابه جاي آنها سخن بگيد.پس حالا که اهل لعن نيستي حداقل مرد باش و يه کتاب راجع به سنتها و بدعتهاي غلطي که اين سه خليفه ملعون و پست گذاشتند بنويس.گرچه مطمئنم نمينويسي چون مرد نيستي و سر سفره اونها نشسته اي.در ضمن ميخاستي تو اين کتاب 1 صفحه هم راجع به عظمت حضرت زهرا عليه السلام و ظلمهايي که به ايشان شد بنويسي-مگه نصفي از عنوان کتابت عزاي فاطمي نيست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟به خدا بد چوبي ميخوري. اينجا کجاست؟از من گفتن بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*